Nyelvi konferenciát tartottak szombaton az ELTE Bölcsészettudományi karán.
Mind a „nézők” , mind az előadók soraiban találkozhattunk a szakma legismertebbjeivel. A Magyar Nyelvőr Alapítvány szervezésében megrendezett „Magyarok a világban – nyelv, innováció, oktatás” című konferencián a nyelv témaköre köré rendeződtek az érdekesebbnél érdekesebb előadások.
A résztvevők megtudhatták Dr. Laczkó Krisztina előadásában azt, hogy a magyar helyesírásnak milyen aspektusai vannak, Dr. Balázs Géza a nyelvi stratégiákról illetve nyelvpolitikáról beszélt.
„A nyelvek harcolnak, le akarják gyűrni egymást, ahol két nyelv találkozik, ott fájdalom van, de akár háború is.”
Dr. Juhász Dezső professzor a nyelvjárások fontosságáról beszélt, arról, hogy milyen fontos az ezekhez való kötődés, illetve, hogy értékként kell tekinteni rájuk.
További előadó nevek közt szerepelt még Bóna Judit, Dr. Obrusánszky Borbála, Dr. Antalné Szabó Ágnes.
Dr. Kiss Róbert Richard ELTE-oktató, Prima Primissima díjas újságíró a magyar köszönésformákról beszélt előadásában, a közönséget is bevonva.
A konferencia további érdekessége volt, hogy Dr. Karl Bardosh is előadást tartott, aki a New York University professzora és az amerikai magyar televizió megalkotója.
„Mindenki zsebében ott lapul egy hollywoodi stúdió, legfeljebb nem tud róla.”
Zárásképpen, pedig Dobos Imre IT szakember mesélt az innovációkról illetve a különféle veszélyekről, melyeket az internet világa hordoz magában.