2024. október. 22., kedd

Top 5 Ezen a héten

Kapcsolódó cikkek

Meglepetések hete: Bajnokok Ligája és Európa Liga összefoglaló

A Bajnokok Ligája és az Európa Liga második játéknapja igen nagy meglepetéseket okozott a futballt kedvelőknek. A nagyok buktak vagy pontot vesztettek, míg a papírforma gyengébbjei pontot szereztek. Nézzük meg, mik történtek a héten!

Az első meglepetést Unai Emery srácai okozták, az Aston Villa a Bayern München-t fogadta otthon. Az angolok már a 22. percben megszerezhették volna a vezetést, ha Pau Torres gólját nem veszik el les miatt. Az állás tehát maradt 0-0, és ez az állapot teljesen kitartott a hajráig. Ekkor jött Jhon Duran és megszerezte a hazaiak vezető gólját és, mint látjuk; csapatának a három pontot. 42 év után újra – szintén 1-0-ra – tudta legyőzni az Aston Villa a Bayern München-t.

Öröm és bánat (Fotó: twitter/_GioMusiala_)

Ezen a héten még a királyi gárda is botlott, nulla ponttal tért haza. A Franciaországba utazó Real Madrid a Lille együttesével csapott össze a szerdai napon. Már az első félidő legvégén megszerezték a hazaiak a vezetést miután egy szabadrúgás után, egy kapura tartó labdába Camavinga nyúlt bele kézzel. Jonathan David a 45+3. percben értékesítette a büntetőt így előnnyel mentek a franciák szünetre. A második félidőben Mbappé , Modric, és Arda Güler is pályára lépett de Chevalier hálóőr kapuját nem tudták bevenni, aki olyannyira nagyszerűen védett, hogy ő kapta meg a mérkőzés embere címet.

Mbappé méltatlankodik (Fotó: twitter/ActuFoot_)

Óriásit dőlt a papírforma szintén szerdán, ahol egy másik spanyol csapat térhetett haza nulla ponttal. A Benfica fogadta az Atletico Madridot, Lisszabonban. Már az első félidő elején megszerezték a portugálok a vezetést Akturkoglu révén, akinek a gólja, félidei, 1-0-ás eredményt ért. A második félidő öntötte a spanyolokra a fekete levest. Az utolsó bő félórában hármat vágott – köztük két büntetőt – a hazai csapat, ezzel beállítva a 4-0-ás végeredményt. Simeone alakulatának az egész mérkőzésen egyetlenegy kaput eltaláló lövése sem akadt.

Di Maria ünnepel (Fotó: twitter/SLBenfica)

Folytatva az Európa Ligával, jöjjön a magyarok által – talán – legjobban várt összecsapás; a Ferencváros – Tottenham párharc. A fővárosi csapat fogadta a második játéknapon, csütörtökön a Tottenham együttesét, a Grupama Aréna gyepén. Jobban kezdett a Fradi, és jól tudta nyomás alá helyezni a vendégeket. Varga Barnabás fejes gólját a 17. percben visszavonta a VAR, miután a hosszúba bólintotta a labdát Civic beadását követően. Nem sokkal később, a 23. percben a Tottenham megszerezte a vezetést Pape Sarr jobblábas lövése után. Az eredmény, teljesen a 86. percig maradt 0-1, amikoris a második félidőben beállt Johnson lőtte ki a hosszú alsót, ezzel szinte eldöntve a meccset. Varga Barnabás még az utolsó percekben betalált, és az eredmény így 1-2-es állással zárult.

Traoré a vendégek szorításában (Fotó: twitter/Fradi_HU)

Az Európa Liga is tartogatott meglepetést, és ezt a Porto – Manchester United mérkőzésen tálalta a futballrajongóknak. Már a 20. percben kettővel mentek az angolok; Rashford és Hojlund is felkerült az eredményjelzőre. Bár magabiztosnak tűnt a vezetés, nem kellett sok a hazaiaknak és hét perc alatt ledolgozták a hátrányukat. Pepe és Omorodion a 27. és a 34. percben talált be. A csapatok döntetlent érő állással tértek be az öltözőkbe. A második félidőt a portugálok kezdték jobban, olyannyira, hogy az 50. percben Omorodion megszerezve második gólját, megfordította csapatának a mérkőzést. A végén jött a dráma; Bruno Fernandes második sárga lapjával, a 81. percben kénytelen volt elhagyni a pályát, ezzel emberhátrányba és már-már reménytelen helyzetbe sodorva csapatát. Jöttek az utolsó utáni percek; Eriksen szögletét a csereként érkezett Harry Maguire váltotta gólra a 91. percben egy fejessel, így mentve a menthetőt, beállította a 3-3-as végeredményt.

Harry Maguire a megmentő (Fotó: twitter/ManUtd)

A Bajnokok Ligája következő, harmadik játéknapja október 22-én kedden, míg az Európa liga október 23-án szerdán folytatódik, szintén a harmadik körrel.