Április 15-én ünnepélyes keretek között nyitották meg az ELTE BTK Grúz Könyvtárát. Az eseményen Zaal Gogszadze, grúz nagykövet is jelen volt.
A múzeum körúti épületben megnyitott könyvtár a néprajztudós Istvánovits Márton nevét viseli, aki egész életét a kaukázusi népek tanulmányozásával töltötte és nemzetközi hírnévre tett szert a grúz folklorisztika kutatásában. A könyvtár méltó emléket állít munkájának.
Zaal Gogszadze nagykövet elmondta, hogy előző nap, április 14-én ünnepelték egyik legfontosabb ünnepüket, a grúz anyanyelv napját. Miután 1978-ban a szovjet kormányzás a grúz helyett orosz anyanyelvet vezetett be, a kakukázusi országokban hatalmas tiltakozások és tüntetések kezdőttek meg. A mozgolódások hatására, ezen a napon a szovjetek visszavonták a grúz nyelv betiltására vonatkozó törvényeket.
Az résztvevők az ünnepi beszédek után a Kari Tanácsteremben tekinthették meg a nagykövetség vándorkiállítását, amely a grúz írásbeliség emlékeit mutatta be. Érdemes megemlíteni, hogy a grúz írás három ábécéjét szellemi és kulturális örökségnek nyilvánította az UNESCO, így természetesen csak a liturgikus könyvek és bibliák másolatait lehetett megtekinteni.
Borhy László rektor elmondta, hogy büszkeséggel tölti el, hogy az ELTE-n grúz könyvtár került átadásra, amelynek látogatására minden érdeklődőt bátorít, hogy akár csak egy kicsit is körülnézzen és belecsöppenhessen egy másik kultúra emlékeibe.